"JÍME ZDRAVĚ, HRAVĚ S ROZUMEM A BEZ DIET"

ester-cz3.webnode.cz
 
 

Výživový program podle laboratorního rozboru střevního mikrobiomu a dalších individuálních parametrů

 

Poradím vám, pomůžu, sestavím osobní stravovací plán

Budu Vám nápomocna nejen při změně stravovacích návyků, ale i při změně životního stylu.

Provedu Vás celým procesem tak, že našeho společného cíle dosáhneme ZDRAVĚ, HRAVĚ S ROZUMEM A BEZ DIET.

 

VAŠE VÝSLEDKY BUDOU TRVALÉ

 

Za co je STŘEVNÍ MIKROBIOM zodpovědný?

I přesto, že vědomě "naše" mikroorganismy vůbec nevnímáme, mají na fungování našeho těla nedozírný vliv. Nejnovější vědecké studie dokazují, že mikrobiom ovlivňuje ve velké míře jak naše fyzické, tak i duševní zdraví. Jakmile dojde k porušení rovnováhy mikroorganismů v mikrobiomu, výrazně se zvýší riziko celé škály poruch, jako jsou např.infekční onemocnění, nemoci jater, ledvin, kožní patologie,respirační poruchy, mentální a psychyatrické nemoci, autoimunitní a alergické patologie, diabetes2.typu, kardiovaskulární onemocnění, poruchy metabolismu, zažívací potíže, obezita.

 

Firmicutes a Bacteroidetes jsou 2 nejhojněji zastoupené bakteriální kmeny ve střevním mikrobiomu. Dohromady obvykle tvoří zhruba 80 až 90% celého střevního mikrobiomu.Do kmene Firmicutes patří převážně bakterie, které napomáhají rozkladu tuků a způsobují lepší využití energie z tučné potravy. To může mít různé důsledky. Pro člověka žijícího spíše fyzicky pasivním způsobem života znamená vysoké zastoupení kmene Firmicutes vysokou predispozici k obezitě. Pro fyzicky aktivního člověka je naopak vysoké zastoupení Firmikutes prospěšné, protože poskytne dostatečné množství energie nezbytné pro fyzickou aktivitu. Bakterie kmene Bacteroidetes naopak obvykle netráví dobře tuky a jsou více zastoupeny u lidí, kteří se stravují spíše nízkotučnou stravou. Velmi důležitý je zejména vzájemný poměr těchto dvou bakteriálních kmenů.

 

Co je MIKROBIOM TEST?

Analýza samotná spočívá v tom, že ze vzorku střevního mikrobiomu bude provedena kompletní analýza vašich střevních bakterií. Na základě této analýzy získáme detailní přehled o skutečném stavu vašeho mikrobiomu, se kterým Vás seznámím. Analýza se provádí ze vzorku získaného z vaší stolice. Odběr je rychlý, nenáročný, hygienický, bezbolestný. Odběr provedete dle instrukcí v klidu a pohodlí Vašeho domova.

 
 
Těším se na Vás,
Ester (723 711 992)

 

 

6. MĚSÍČNÍ PROGRAM

  • na první schůzce společně probereme Váš stravovací režim, Vaše návyky, zlozvyky :o), představy, přání a cíle

  • uděláme diagnostiku Vašeho těla ( hydrataci těla, poměr svaloviny a tuků, metabolický věk, BMI...)

  • seznámím Vás s laboratorním vyšetřením STŘEVNÍHO MIKROBIOMU

  • po cca 14.ti dnech zhodnotíme Vaše výsledky

  • předám Vám osobní stravovací plán

  • dám Vám doporučení

  • provedu Vás změnou stravovacích návyků (individuálně)

  • průběžně budeme sledovat diagnostiku Vašeho těla